MTB team Příchovice byl založen a zaregistrován u Českého svazu cyklistiky v roce 2006.

Zakládajícími členy byli Stanislav Pelc sen., Stanislav Pelc jun., Martin Balatka, David Wolf, Pavel Kolář, František Kubíček a Bára Padocká (nyní již Kubíčková).

Primárním cílem zakladatele týmu Standy Pelce bylo sestavit v malé vesničce na pomezí Jizerských hor a Krkonoš tým z místních mladých, sportovně založených lidí a podpořit je ve smysluplné náplni volného času. Členská základna týmu postupem let narůstala.

V roce 2011 využil klub nabídky jablonecké firmy Eleven (výrobce sportovních oděvů) k zajištění týmu po stránce oblečení a dalších komponentů. Od roku 2011 nese tedy tým reprezentující občanské sdružení  MTB team Příchovice název „Eleven team Příchovice“.

Již v prvních letech působení se tým svými výsledky zařadil mezi špičku mezi českými amatérskými týmy. Pódiová umístění sbíral v týmových i individuálních disciplínách, a to jak na regionálních závodech, tak na prestižních celorepublikových cyklistických seriálech jako je Kolo pro život. Po úspěších na české zavodní scéně, se začal tým orientovat i na zahraniční MTB seriály – v první řade pak na největší evropský seriál v MTB maratonech, a to konkrétně Marathon Man Europe, v jehož závodech opět sklidil významné úspěchy.

To, co tým spojuje, jsou nejen společné úspěchy, ale především zájem o cyklistiku a dobrá parta. MTB Team Příchovice nikdy neměl ambice být cyklistickým týmem s profesionálním statusem, v jeho řadách není jediný placený závodník. Členové týmu kolu věnují většinu svého volného casu, který jim zbývá po práci, škole a rodinných povinnostech.

V současné době tým reprezentuje celkem 14 závodníku. Nejsilnějšími členy týmu  jsou Jan Černý, Jan Matoušek, Vojtěch Jindříšek a Jiří Strnad, kteří se v MTB maratonech velmi často umisťují i v konkurenci českých elitních jezdců v první desítce. Podobných výsledků, především v oblasti XC dosahuje Miroslav Medek.

Tomáš Málek a Jana Skrbková se zaměřují vedle MTB maratonů na extrémní závody dvojic, především MTB 24h, kde v letošní sezóně oblékli dresy mistrů CR. K jejich dalším hodnotným počinům v cyklistice patří také dobrodružné cesty po Gruzii (2013) či Arménii (2014) a v letošním roce na Madagaskaru (2015).

Dalšími závodníky jsou Fery Kubíček a Vladislav Vágner - tito bikeři  obsazují přední příčky XC závodů a jsou pravidelnými finišery extrémního etapového závodu Trilogy. V týmu stále působí také někdejší zakládající členové – Stanislav Pelc jr. a Martin Balatka, který se úspěšné umisťuje v seniorských kategoriích.

V ženských kategoriích tým dále reprezentuji Anička Sixtová,   Eliška Krčková a Karolína Preislerová.

K největším úspěchům týmu v posledních dvou letech se řadí tyto výsledky:

2015:    1. místo ABB cup

             3. místo Salzkammergut Trophy 211km (bohužel pouze neoficiální, neboť chybou časomíry nebyl do výsledků započten jeden člen týmu)

2014:    3. místo Malevil Cup

             3. místo Salzkammergut Trophy 100km

            

Základní údaje o teamu

Založen v únoru 2006 pod hlavičkou ČSC (Český svaz cyklistiky)

Zakládající členové : Stanislav Pelc, Stanislav Pelc jun., Martina Balatka, František Kubíček, Bára Padocká, Veronika Kosinová, Pavel Kolář a David Wolf.

Předseda oddílu: Stanislav Pelc

Místopředseda: Martin Balatka

Pokladník: Bára Kubíčková

IČ : 27021998
Sídlo : Příchovice 268, 468 48
E-mail : pelc.prichovice@seznam.cz

Kontakt

MTB team Příchovice
Příchovice 268
468 48

724 096 583

MTB Team Příchovice © 2015 Bajker vítězí!

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode